menu
Logo Sanus naše obory
menu
Centrum asistované reprodukce Sanus Hradec Králové Sanus Pardubice Sanus Jihlava
Plastická chirurgie Péče o zdraví - hradí pojišťovna Péče o krásu - hradí pacient
Gynekologie Péče v těhotenství
Lékařská genetika Urologie Ortopedie RTG Rehabilitace
Ordinační doba Kariéra Restaurace Blog

Nevíte si rady? Kontaktujte nás
prostřednictvím našeho formuláře zde.

Sanus Hradec Králové

Darování vajíček

Slyšeli jste o darování vajíček?

Darování vajíček je jedna z možností moderní medicíny, kdy můžete pomoci párům s nemožností vzniku těhotenství s vlastními zárodečnými buňkami - v tomto případě vajíčky. Tyto potíže mohou u žen nastat z mnoha důvodů, mezi které patří například předčasné selhání vaječníků či onkologická léčba pro nádorové onemocnění.

Před samotným darováním vajíček projdete podrobným zdravotním a genetickým vyšetřením, získáte tak zásadní údaje o svém zdravotním stavu a o své plodnosti.

Jako dárkyně máte nárok na finanční kompezaci za výdaje spojené s dárcovstvím, a to do výše až 23 000 Kč.

 

Kdo může darovat zárodečné buňky - vajíčka?

Darovat vajíčka mohou ženy od 18 do 32 let věku, které mají dobrý zdravotní stav.

Jsou potřeba nějaká vyšetření před darováním vajíček?

Všechna vyšetření se provádějí po první konzultační návštěvě u nás, kdy bude podrobně vysvětlen další postup. Mezi vyšetření, které je nutné provést, patří krevní testy, kultivační vyšetření a dále genetické vyšetření. Vše není pro dárkyni výrazně časově náročné.

Jsou vyšetření a další postup náročné?

Další postup je individualizován tak, aby Vám vyhovoval a příliš nezatěžoval Váš osobní život. Při vyšetřování se snažíme respektovat Vaše časové možnosti a to platí i dále při stimulaci, kdy ale je nutné několik plánovaných návštěv pro sledování vývoje.

Jaké máme zkušenosti?

Naše pracoviště se věnuje léčbě neplodnosti více jak dvacet let a díky našim lékařům přišlo na svět několik tisíc dětí. Postup každé pacientky či dárkyně je řešen individuálně tak, aby co nejvíce vyhovoval co nejvíce jejím možnostem. Postupy jsou přizpůsobovány dlouhodobě k účinnosti léčby a samozřejmě k vysoké bezpečnosti celého postupu.

Je darování vajíček opravdu bezpečné?

Postupy jsou vytvořeny tak, aby nedocházelo k žádným komplikacím při postupu získání vajíček a neměly vliv na Váš život.

Co mám dělat, pokud budu mít zájem o darování vajíček?

V případě Vašeho zájmu nás stačí kontaktovat přes formulář zde, po jehož odeslání Vás do několika dní budeme kontaktovat. Z dalších možností je tu objednání ke konzultaci na telefonním čísle 495 757 165. První konzultace je informativní a nezávazná, pokud však bude Váš zájem trvat, je možné hned při první návštěvě většinu testů prodělat.

 

nahrávám...