menu
menu
Centra asistované reprodukce SANUS Hradec Králové SANUS Pardubice SANUS Jihlava
Plastická chirurgie Péče o zdraví - hradí pojišťovna Péče o krásu - hradí pacient
Gynekologie Prenatální diagnostika
Lékařská genetika Urologie RTG Ortopedie Rehabilitace
Ordinační doba Kariéra Restaurace Blog

Nevíte si rady? Kontaktujte nás
prostřednictvím našeho formuláře zde.

Centrum asistované reprodukce (CAR) SANUS Hradec Králové poskytuje péči neplodným párům již od roku 1995. Založeno bylo jako jedno z prvních soukromých pracovišť pro léčbu neplodnosti v ČR.

více o nás
Proč SANUS?

Proč SANUS?

 • Špičkové pracoviště se zkušenostmi od roku 1995
 • Důraz na lidský přístup a spokojenost klienta
 • Klient získá „svého“ ošetřujícího lékaře, který se mu věnuje po celou dobu léčby
 • Vysoká úspěšnost léčby ve srovnání s jinými klinikami
 • Moderní vybavení a metody léčby
 • Minimální objednací lhůty
 • Příjemné rodinné prostředí kliniky
 • Stabilní a zkušený personál
 • Žádanka od obvodního gynekologa k objednání není nutná
 • Úvodní konzultace s lékařem je zdarma
 • Léčba je hrazena ze zdravotního pojištění dle platné legislativy ČR
 • Komplexnost péče v rámci kliniky - návaznost na další obory (např. lékařská genetika, operační gynekologie či urologie)

Jak se k nám objednat?

Preferujeme telefonické objednání, při kterém jsme vám schopni ihned nabídnout co nevhodnější termín právě pro vás a doupřesníme si odpovědi na některé otázky. Pokud váš pokus nebyl úspěšný, prosíme o trpělivost, je možné, že se zrovna věnujeme jinému pacientovi. Zkoušejte volat opakovaně. Pro další komunikaci je možné využít e-mail nebo webový formulář.

chci se objednat
Jak se k nám objednat?

Jak se k nám dostanete?

Sanatorium SANUS se nachází v centru města, je snadno dosažitelné MHD i automobilem.

Autem

Parkování je možné v areálu SANUSu za drobný poplatek nebo na přilehlých parkovištích po uhrazení poplatku v parkovacím automatu.

MHD

Zastávka Labská kotlina Obří akvárium (linka 1, 8, 9, 24).

navigovat

MUDr. Jiří Štěpán, MBA

vedoucí lékař

Víme, že se nám pacienti svěřují s velmi intimní starostí, proto vždy respektujeme nejen soukromí, ale i individualitu páru. Zakládáme si na profesionálním a zároveň lidském přístupu všech našich lékařů, sester a embryologů, kteří o naše pacienty pečují.

celý tým
MUDr. Jiří Štěpán, MBA

Příběhy pacientů

Elsa

Dobrý den, rádi bychom Vám touto cestou poděkovali, 5.8.2023 se nám narodila vysněná holčička Elsa, 3730g a 48cm. Dělá nás velice šťastnými rodiči. Největší poděkování patří panu primáři MUDr. Jiřímu Štěpánovi a samozřejmě i celému týmu v caru Hradci Králové za úžasný přátelský přístup.
E&S H.

Tobiášek

Dobrý den, chtěli by jsme moc poděkovat celému týmu Sanusu v Hradci Králové a především panu doktoru Štěpánovi ml. za to, že nám konečně splnili sen a díky všem máme doma zdravého a krásného chlapečka Tobiáška. Narodil se 17.1.2024 ve 13:42 ve FN Plzeň Ještě jednou moc děkujeme za vše a hlavně za úžasný přístup všech zaměstnanců. Přejeme spoustu spokojených pacientů. Kristýna & Martin S.

Péťa

Dobrý den, rádi bychom poděkovali Sanusu Hradec Králové konkrétně doktorce Sylvě Myškové. Její přístup a komunikace byla vždy skvělá a byla moc hodná. Díky ní jsme již rodina a máme krásného syna. Jmenuje se Péťa, narodil se v Pardubické porodnici  8.12.2023, vážil 3360g a měřil 48 cm. Je naprosto zdravý a k zulibání. 

M. V. 

Míša

Dobrý den, chtěli bychom moc poděkovat za tým Sanusu v Hradci Králové a hlavne paní doktorce Myškové za zázrak, ktery se nám narodil předcasne a to 16.8 2023 , 29+3, 840 g. Do Sanusu jsme začali docházet v lednu 2023 a po prvním úspěšném IVF se nám narodil Míša. Začátek neměl vůbec lehký, ale je to velký bojovník a my věříme, že vše dožene. 

Ještě jednou moc děkujeme. 

D. H.

Honzík

Dobrý den, chtěli bychom moc poděkovat panu doktorovi Dejmkovi a všem sestřičkám, embryologům v CAR Hradec Králové za jejich péči a přístup. Díky nim se nám po roce návštěv splnilo naše největší přání a 11.10. v nočních hodinách vykouknul na svět náš syn Honzík. Do CAR jsme chodili rok, vyzkoušeli jsme několikrát inseminaci, která nedopadla a v lednu letošního roku se rozhodli jít do IVF, které se vydařilo na první pokus. Mockrát děkujeme a přejeme Vám spousta úspěchů.

Adámek

Dobrý den, rádi bychom Vám touto cestou poděkovali, 4.7.2023 se nám díky Vám narodil Adámek, 2490 g, 46 cm. Dělá nám všem velkou radost. Největší poděkování patří MUDr. Jiřímu Štěpánovi, CSc. staršímu za jeho vždy pozitivní a lidský přístup.

Honzík

Dobrý den. Tímto bychom chtěli poděkovat panu doktorovi Dejmkovi a všem skvělým sestřičkám. Díky vám máme teď u sebe to největší štěstí. Honzík se narodil 31.7.2023 s váhou 4025 g a 52 cm.  

Eliášek

Dobrý den, chtěla bych touhle cestou moc poděkovat panu primáři Štěpánovi za úžasnou práci a pomoc při dlouhém boji o našeho druhého krásného syna, který se narodil předčasně 35+6tt s váhou 3120g /47 cm. Jmenuje se Eliášek a doma ho čeká bráška, na kterého se moc těší. Eliášek je velký bojovník . Takže vše dohoníme.
Moc děkujeme všem. Hradec Králové za nás top!!!

Emilka

Dobrý den, rádi bychom poděkovali týmu v Hradci Králové, především paní doktorce Sylvě Myškové za pomoc v naší cestě za miminkem. Do Sanusu jsme začali docházet na jaře 2021, podstoupili jsme IUI, následně IVF, bohužel se nevydařil ani jeden ze dvou transferů. Na podzim 2022 jsme podstoupili genetické a imunologické vyšetření. Čas mezi vyšetřeními a dalším plánovaným IVF jsme "vykrývali" dalšími IUI... A jedna IUI se podařila a nám se 29.6. narodilo naše vysněné miminko. Posíláme fotky naší Emilky a ještě jednou moc děkujeme paní doktorce za trpělivost a lidský přístup.

Bedříšek

Dobrý den, chtěli bychom touto cestou poděkovat celému týmu v Hradci Králové, především MUDr. Matulovi. V září roku 2022 jsme podstoupili IVF. Dne 21.5.2023 se nám narodil syn Bedříšek, vážil 3180g a měřil 49cm. Jsme velmi vděční, že se náš syn dočkal vysněného sourozence. Z celého srdce děkujeme.

Erik

Dobrý den, chtěli bychom poděkovat MUDr. Dejmkovi a celému týmu lékařů a sestřiček v CAR Hradec Kralové. Minulý rok v dubnu jsem podstoupila odběr vajíček a podařil se 3. transfer, který proběhl v červenci. Teď tu je s námi 3týdenní chlapeček Erik, narodil se nám na Velikonoční pondělí. Prosím vyřiďte naše velké poděkování a zdravíme.  L.

Filípek

Dobrý den, rádi bychom alespoň touto cestou poděkovali celému týmu v Sanusu HK, především Dr. Sylvě Myškové, která nás provázela na naší cestě za miminkem a dodávala sílu. V březnu minulého roku jsme postoupili IVF a 21.2.2023 se nám narodil syn Filípek, 49 cm, 3240g. Moc děkujeme a ostatním přejeme hodně sil a víry, stojí to za to.

S pozdravem

S.

Anička

Hezký den, chtěli bychom s manželem poděkovat celému týmu IVF a především MUDr. Štěpánovi ml. a MUDr. Šilhanovi za naší krásnou dceru Annu Marii narozenou 21.2.2023 v termínu. Je zdravá, spavá a taky velký jedlík. Podařilo se po druhém KET. Doma ji čekal bráška, také z IVF od Vás, který se na ni moc těšil. Posíláme foto obou našich Sanusových dětí. Ještě jednou děkujeme,

F+F+A+G

Vendelínek

Dobrý den, 31.12.2022 přišel na svět náš syn Vendelínek díky Vaší klinice, a proto bychom Vám všem touto cestou chtěli poděkovat. Už teď se těšíme na další návštěvu, která přinese Vendelínkovi sourozence. Děkujeme za super péči, úžasný přístup a za to, že jsme se mohli stát rodiči. Přejeme mnoho dalších spokojených klientů.

Terezka

Dobrý den, na Vaší klinice v Hradci Králové jsme podstoupili IVF oplodnění, které se povedlo na první pokus. Chtěli bychom touto cestou s partnerem poděkovat celému týmu CAR, především MUDr. Matulovi. Dne 11.8.2022 se narodilo naše největší štěstí - dcera Terezka, vážila 3330g a měřila 49cm. Jsme velmi vděční, že jsme se díky Vám mohli stát rodiči. Z celého srdce děkujeme.

Poděkování za péči

Dobrý den, touto cestou bych chtěla poděkovat celému týmu z Hradce Králové, díky kterému se nám na podzim roku 2022 narodila vytoužená dcera. Hlavní poděkování patří panu doktorovi Štěpánovi, který nám vše krásně vysvětloval a díky jeho lidskému přístupu jsme ze všeho nebyli tolik nervózní. Děkujeme a přejeme další spokojené klienty.

Matěj

Dobrý den, v lednu 2022 jsme podstoupili IVF a  20.října 2022 se nám narodil syn Matěj. Chtěli bychom touto cestou poděkovat celému vašemu týmu a hlavně paní Dr. Myškové a embryoložce Zadrobílkové. Mockrát vám děkujeme a přejeme spoustu dalších spokojených pacientů.

Tomášek

Dobrý den, rádi bychom aspoň touto cestou poděkovali celému Vašemu týmu a hlavně panu primáři Štěpánovi, za víc jak rok práce s námi, kdy se nám hlavně díky jemu a díky paní embryoložce Zadrobílkové podařilo otěhotnět a dočkali jsme se po víc jak třech letech našeho vytouženého miminka.

Tomášek, 22.11.2022 

Jste andělé. Děkujeme. 

Melani Stela

Dobrý den. Ráda bych Vám někoho představila, Melani Stela, narozena 8.8.2022, 11:11 s váhou 3020g/47cm.
Chtěla bych touto cestou poděkovat celému týmu CAR Sanus Hradec Králové, především MUDr. Sylvě Myškové, bez které by se tento zázrak nestal. Děkujeme.
D+M

Jakoubek

V loňském roce jsme na Vaší klinice v Hradci Králové podstoupili IVF oplodnění. Chtěli bychom Vám touto cestou poděkovat za úžasný výsledek, hned na první pokus. Velké díky patří veškerému personálu, ale to největší díky MUDr. Myškové. Ještě jednou děkujeme za Jakoubka, který se narodil v úterý 8.3.2022 v 17.10., vážil 3400g a měřil 51cm.

Vojtíšek

Rádi bychom z celého srdce poděkovali celému týmu ivf centra v HK za to, že nám dali šanci stát se pyšnými rodiči. 24.3. 2022 ve 2.55h se nám narodil syn Vojtíšek. Zejména velké díky MUDr. Sylvě Myškové, která nás doprovázela profesionálně celým procesem a její následnou gynekologickou péčí.

Přeji mnoho dalších úspěchů a spokojených rodičů.

Kristýna

Marcelek

Narozen: 7.7.2021

Dobrý den, podstoupila jsem u vás IVF ze kterého se nám narodil 7.7. 21 Marcelek a tímto děkujeme celému týmu Sanatoria Sanus Hradec Králové 

Pozdravy z Polska! 

Viktorka

Dobrý den, chtěli bychom poděkovat celému týmu asistované reprodukce za krásnou holčičku, kterou díky Vám máme, spěchala na svět a narodila se o měsíc dříve, ale již vše dohnala. Nyní již slavíme čtyři měsíce.

Zadařilo se nám hned na první pokus naše malá vlasatice Viktorka moc děkujeme Všem v Hradci Králové

Dobrý den, chci vám poděkovat za vaše služby a skvělé jednání, podstoupila jsem u vás metodu IUI a teď díky vám máme krásnou holčičku, moc děkuji.

Matyášek

Narozen: 22. 7. 2021

Dobrý den, podstoupila jsem u vás IUI ze kterého se nám narodil 22. 7. 21 Matyášek a tímto děkujeme celému týmu Sanatoria Sanus Hradec Králové za perfektní přístup a jednání a obzvlášť pan doktor Matula má za nás 1*

Tobiáš

Narozen: 28.6.2021

Dobrý den. Touto cestou bychom chtěli poděkovat Sanusu v Hradci Králové a to především dr. Šilhanovi a nejen jemu. Díky Vám se nám na první pokus dne 28.6.2021 narodil Tobiáš 4290g a 51cm. Všem moc děkujeme za krásného chlapečka.

Anetka

Narozena: 17.4.

Dobrý den, rádi bychom poděkovali Sanusu v Hradci Králové a především panu doktoru Matulovi, na druhý pokus se nám 17.4. narodila dcera Anetka ve 33tt, je zdravá a moc děkuje za život

Theodoro a Leonardo

Dobré ráno! Chtěla bych poděkovat Dr. Šilhanovi za splnění našeho snu stát se rodiči, který na druhý pokus díky němu vyšel. Vždy byl velmi vstřícný a pozorný. Gratuluji Sanusu, že má v týmu takové profesionály s lidským přístupem, především sestřička Petra Rychlá se mnou vždy jednala s velkým pochopením a pozorností! Také sanitářka Soňa Ceralová, která - ačkoli jsem jí viděla jen dvakrát- mi svým láskyplným pohledem i přes jazykovou bariéru navodila během procedury pocit klidu. Tady jsou naše dvouměsíční dvojčata Theodoro a Leonardo, která čekají, až budou moct letět do Brazílie za babičkou a dědou! Děkuji vám všem.

Dobrý den,
rádi bychom poděkovali celému týmu reprodukční kliniky, zejména panu doktorovi Šilhanovi. Bez Vaši pomoci by tu s námi tato princezna nebyla. Ještě jednou VELKÉ DÍKY.

Honzík a Eliška

S přítelem bychom chtěli poděkovat MUDr. Štěpánovi ml. a i ostatním. Díky Vám se nám podařilo IVF.1.7.2020 byl KET a 5.2.2021 ve 3:55 hod. se nám narodil Honzík 1600g a Eliška 2000g ve 34tt akutním císařem, oba jsou zdraví.

Terezka

Dobrý den, na přelomu dubna a května jsme na Vaší klinice v Hradci Králové podstoupili IVF oplodnění. Chtěli bychom Vám touto cestou poděkovat za úžasný výsledek, hned na první pokus. Velké díky patří veškerému personálu, ale to největší díky mudr. Dejmkovi. Ještě jednou děkujeme za Terezku, která se narodila ve středu 3.2.2021 v 16:10, vážila 3100g a měřila 49cm.

Nikýsek

Narozen: 27.12.2020

51cm & 3.510g 

Chtěli bychom touto cestou poděkovat za úžasný přístup Mudr.Alence Kubečkové  díky jejím radám a včasné léčbě, se nám podařil tento vánoční zázrak 
Nebýt paní doktorky, tenhle uzlíček štěstí by zůstal pouze naším snem 
Moc děkujeme a všem kteří ještě váhají, Sanus HK vřele doporučujeme  ten andílek za tu dlouhou cestu stojí 

Tomáš

Narozen: 4.1.2019

Ahoj. Jmenuji se Tomáš a narodil jsem se 4.1.2019 ve 12.56h vážil jsem 1990 g a měřil 42 cm, ale teď už mám víc. Chtěl bych poděkovat panu doktorovi Vojtovi Matulovi a všem, kteři mi pomohli na svět, abych mohl dělat radost mamince a tatínkovi. Ještě jednou moc děkujeme S. a F

Eliška

Narozena: 16.8. 2019

Eliška 16.8. 2019, ve 4:38 h ráno, 50 cm.

Martin

Narozen: 24.7.

Dobrý den, chtěli bychom s partnerem touto cestou poděkovat doktoru Šilhanovi a celému týmu centra asistované reprodukce. Bez nich bychom teď nemohli chovat v náručí našeho syna Martina. Narodil se 24.7. s váhou 3 200g a 50 cm. Ještě jednou z celého srdce děkujeme."

Benjaminek

Narozen: 13.8.2020

Velké díky P. ŠTĚPÁNOVI....ÚŽASNÝ LÉKAŘ SE SRDCEM NA PRAVÉM MÍSTĚ....NEBÝT JEHO, NIKDY BY SE MI NENARODILO NEJVĚTŠÍ ŠTĚSTÍ A LÁSKA MÉHO ŽIVOTA BENJAMÍNEK 13.8.2020. Moc Vám děkuji..."

Dobrý den,
chtěla bych touto cestou velice poděkovat paní doktorce MUDr. Sylvě Myškové za její příjemné a vstřícné jednání a hlavně za její pomoc s naším problémem. Díky ní a týmu dalších odborníků se nám splnil sen a před měsícem se nám narodilo zdravé a krásné miminko. Holčička se má čile k světu, tak posíláme aspoň jeden snímek na ukázku jako poděkování :-)

Dodatečně přejeme vše nejlepší do Nového roku 2020 a zdravíme paní doktorku!

S pozdravem

H.

František

Hezky den, chtela bych se s Vami podelit o nas pribeh neplodnosti. Po nekolika letech souzneni s muzem jsme se vzali a pote se rozhodli, ze bychom chteli mit detatko. Vedela jsem uz z drivejsi doby, ze nemohu mit dite prirozenou cestou a tak jsme s manzelem zvolili jednu z nejmenovanych klinik. Bohuzel, uz pri prvni navsteve nas odbili s tim, ze mit deti nebudeme a nebo pouze v pripade, ze podstoupime In Vitro. Bez jakych koliv vysetreni a testu. Teprve po 7mi mesicich pravidelnych, uplne zbytecnych, navstevach, zjistili mamzelovi, dle spermiogramu vysoky pocet bilkovin. Za nejakou dobu z Vasi kliniky Sanus HK jsme se dozvedeli ze se to neresi a nijak neleci. Takze zahajili lecbu silnymi tridenimi antibiotiky a razem z nadprumerneho spermiogramu se stal soermiogram takrka nulovy. po dlouhem dalsim trapenim a kazdodenimu placi jsme se rozhodli, ze odchazime do Sanusu HK. Po prvnich par sezeni jsme ziskali neuveritelnou nadeji a najednou bylo z nemozneho mozne.
Udelali nam velke mnozstvi testu vcetne genetiky. Byla to pro nas velka novinka. po 8 mesich konecne doslo na odber vajicek a naslednemu oplodneni. Vse jsme podstupovali s Mudr. Jirim Stepanem mladsim, primarem a prave jemu patri nase VELKE DIKY. A dnes se doma tesime uz s trimesicnim synem Frantiskem. Dekujeme tak, celemu personalu kliniky Sanus HK, za skvelou peci. Bez Vas by jsme letos neslavili prvni Vanoce jako opravdova rodina.
Gabriela 

Sanus v HK mohu doporučit všema deseti. Mám za sebou jak gynekologickou operaci, tak následnou pomoc asistovanou reprodukcí.
Oddělení gynekologie a personál byl velice vstřícný a ochotný. Ač bylo bohužel plno a musela jsem být na třílůžkovém pokoji, dalo se to v pořádku zvládnout.

A co se týče CAR tam jsem byla absolutně nadšená. Podařil se nám hned první pokus a to díky MUDr. Štěpánovi ml. Naprosto perfektní domluva, vše vysvětlil, ukázal. Fakt perfektní přístup. Vajíčka mi zase odebíral MUDr. Matula a i on byl naprosto peckový. CAR doporučuji všema deseti. Jediné co se mi moc nelíbilo, tak že sestry byly sice milé a ochotné, ale věčně zamračené a měla jsem pocit, že je otravuji. Nicméně i přes to se s nimi dalo na všem domluvit.

Takže já tímto děkuji a doporučuji.

Klára
 

Spolupracujeme s pojišťovnami

pojišťovna pojišťovna
pojišťovna pojišťovna
pojišťovna pojišťovna
pojišťovna pojišťovna
pojišťovna pojišťovna
pojišťovna pojišťovna
nahrávám...