cs fr

Urologie

V rámci urologie se v sanatoriu SANUS zabýváme diagnostikou a léčbou celého spektra onemocnění močového ústrojí a pohlavních orgánů muže. . V operační léčbě preferujeme miniinvazivní metody, ale jsme schopni operovat i klasickým způsobem. Endoskopické metody využíváme především na operace kamenů a nádorů močových cest, na operace prostaty, laparoskopický přístup potom při operacích ledvin a nadledvin a s pomocí mikroskopu operujeme například křečové žíly šourku a využíváme jej i při odběru spermií z nadvarlete pro potřebu umělého oplodnění. Naší zvláštní specializací je řešení problémů spojených s únikem moči. Operace pro únik moči u žen metodou TVT provádíme již od roku 1999 (jako jedni z prvních v rámci ČR) a stále patříme mezi významná pracoviště s tímto zaměřením.

Ať už u nás podstoupíte jakýkoliv z výš uvedených zákroků, můžete si být jistí, že vám bude pomáhat tým specialistů a zkušených lékařů i sester v čele s primářem MUDr. Janem Hiblbauerem, jenž vám poskytne tu nejlepší péči.

MUDr. Jan HIBLBAUER

Primář

Vážení klienti,
Urologie jako samostatný obor se vyčlenila, podobně jako ostatní chirurgicky zaměřené obory, z chirurgie. Dnes má urologie samostatné specializační  vzdělávání a jasně danou náplň, i když jsou samozřejmě oblasti, kde se částečně překrývá s ostatními medicínskými obory. Převažující činností je pochopitelně chirurgicky zaměřená léčba, i když díky vědeckému a technickému pokroku v poněkud jiné podobě než ještě v nedávné minulosti. Naprostá většina urologických operací je dnes prováděna miniinvazivně, to znamená technikou, která výrazně omezuje operační a pooperační zátěž nemocných a současně zkracuje i dobu jejich rekonvalescence.