menu
menu
Centra asistované reprodukce SANUS Hradec Králové SANUS Pardubice SANUS Jihlava
Plastická chirurgie Péče o zdraví - hradí pojišťovna Péče o krásu - hradí pacient
Gynekologie Prenatální diagnostika
Lékařská genetika Urologie Ortopedie RTG Rehabilitace
Ordinační doba Kariéra Restaurace Blog

Nevíte si rady? Kontaktujte nás
prostřednictvím našeho formuláře zde.

grafický element

Časté dotazy

Jestliže se pravidelným nechráněným pohlavním stykem s partnerem snažíte otěhotnět déle než jeden rok, je tento stav považován z lékařského hlediska za neplodnost a je vhodné vyhledat odbornou pomoc.

Objednání do centra asistované reprodukce preferujeme telefonicky (+420 495 757 165 HK, +420 464 007 700 Pardubice, +420 567 157 401 Jihlava). Úvodní konzultaci je běžně možné absolvovat do 14 dní od objednání.

Pro objednání k úvodní konzultaci s lékařem žádanka není nutná. Pokud jste již v minulosti absolvovali vyšetření nebo léčbu v rámci asistované reprodukce v jiném zařízení, přineste s sebou prosím výsledky a závěrečné zprávy, které máte.

Úvodní konzultace je v centru asistované reprodukce zdarma. Probíhá především formou rozhovoru s lékařem, odebráním detailní anamnézy a návrhem dalšího postupu. Prostor je věnován také otázkám. Vždy je lepší, pokud ke konzultaci přijdou oba partneři.

Objednání na vyšetření spermiogramu je možné telefonicky v naší laboratoři (+420 495 757 116 HK, +420 464 007 704 Pardubice, +420 567 157 402 Jihlava). S žádankou vystavenou gynekologem partnerky, nebo vaším praktickým lékařem je spermiogram hrazen ze zdravotního pojištění. Je však možné vyšetření absolvovat i samoplátecky bez žádanky.

Odběr vzorku ejakulátu se provádí na klinice v odběrové místnosti, případně je možné čerstvý vzorek dopravit na kliniku ve speciální nádobce, kterou získáte u našeho personálu laboratoře. Před odběrem je dobré dodržet 3-5denní sexuální abstinenci.

Průběh léčby a zvolené metody léčby jsou velmi individuální, před návštěvou centra tedy není možné stanovit přesnou částku.

Spolupracujeme se všemi zdravotními pojišťovnami ČR. IVF cyklus zdravotní hradí pojišťovny 3x za život, popřípadě 4x, pokud bylo v prvních dvou cyklech transferováno pouze jedno embryo. Horní věková hranice pacientky pro úhradu pojišťovnou je den dovršení 40. narozenin.

Léky, kterými se pacientka musí hormonálně stimulovat, jsou hrazeny pojišťovnami jen částečně (resp. do určitého množství), takže často na ně pacientka doplácí.

Do limitu opakování cyklu max. 3x, resp. 4x za život se nezapočítává pouhé zavedení spermií do pohlavních orgánů ženy, tzv. intrauterinní inseminace (IUI), která je rovněž hrazena z veřejného zdravotního pojištění.

Výše doplňkových plateb, které hradí pacientka, se odvíjí od zvolených modernějších, složitějších metod či technologií, které vedou k vyšší efektivitě léčby, tedy k vyšší pravděpodobnosti, že pacientka otěhotní. Veškeré ceny naleznete v sekci CENÍK.

Veškeré platby je možno provést platební kartou. Při větších částkách doporučujeme si ověřit výši vašeho denního limitu.

Platba na splátky bohužel není možná.

V areálu kliniky v Hradci Králové je parkování možné za poplatek, který se hradí před odjezdem, po předložení parkovacího lístku na recepci. Případně je možné parkovat na vyhrazených parkovištích v okolí kliniky po uhrazení poplatku v parkovacím automatu. Pozor na modré rezidenční zóny, ty jsou určené pouze pro parkování obyvatel v této oblasti.

V Pardubicích je možné parkovat na vyhrazeném parkovišti za budovou Polikliniky Vektor, ve které sídlí naše centrum, popřípadě lze parkovat podél příjezdové cesty k Poliklinice.

V areálu nemocnice Jihlava, ve které sídlí naše centrum asistované reprodukce, je možné parkování na vyhrazených parkovištích za poplatek uhrazený v parkovacím automatu při odjezdu.

Ano, na našich klinikách je dostupná veřejná síť Wi-Fi.

nahrávám...