menu
Logo Sanus kontaktujte nás
menu
Centra asistované reprodukce SANUS Hradec Králové SANUS Pardubice SANUS Jihlava
Plastická chirurgie Péče o zdraví - hradí pojišťovna Péče o krásu - hradí pacient
Gynekologie Prenatální diagnostika
Lékařská genetika Urologie Ortopedie RTG Rehabilitace
Ordinační doba Kariéra Restaurace Blog

Nevíte si rady? Kontaktujte nás
prostřednictvím našeho formuláře zde.

Zmenšení ženských prsů ze zdravotní indikace

Pro koho je zákrok zmenšení prsů vhodný

Zmenšovací operace prsů je chirurgický zákrok, který má za cíl kromě zmenšení objemu prsů navrátit i esteticky žádoucí tvar a odstranit jejich pokles.

Zmenšení prsů je vhodné pro každou pacientku s bolestmi zad, způsobenými přetížením páteře příliš velkými prsy, nebo při jejich výrazné asymetrii.

Zákrok z pohledu medicíny

Ideální velikost ženského prsu je často spíše věcí osobního vkusu, ale pokud jsou prsy opravdu velké, přináší to s sebou i zdravotní komplikace jako je postižení páteře následkem značného přetěžování.

Nevýhodou této operace je tvorba jizev, jejichž rozsah je dán operační technikou.

Forma zákroku

  • Operační výkon se provádí za hospitalizace a v celkové anestezii.
  • Celkem trvá operace asi 2 - 3 hodiny.
  • Doba hospitalizace se pohybuje kolem 3 - 5 dnů.
  • Před výkonem je nutno podstoupit vyšetření prsů.

Způsob a průběh operace

Při vlastní operaci se prsní dvorec s bradavkou po obvodu oddělí od okolní kůže a ponechá na části prsní žlázy, tzv. stopce. Odstraní se nadbytečná prsní žláza a kůže. Dvorec s bradavkou se posunuje o několik centimetrů směrem nahoru a ponechané tkáně se modelují do požadovaného tvaru. Výsledná jizva na prsu má různý tvar a velikost, dle způsobu provedené operace.

Pooperační průběh a doporučení

V pooperačním období jsou při bolesti podávány léky proti bolesti (analgetika). Drény, pokud jsou použity, se odstraňují nejčastěji 1. až 2. pooperační den. Po zmenšovací operaci prsů je nutné nosit speciální elastické prádlo, které je důležité pro celkový výsledek operace. Elastické prádlo je nutné nosit minimálně 4 - 8 týdnů. Stehy jsou odstraňovány přibližně 10. – 14. pooperační den. Po zhojení ran je třeba pečovat o jizvy, které je nutno minimálně 3 měsíce po operaci chránit před slunečním zářením (detaily proberete s Vaším lékařem). Průměrná doba rekonvalescence po tomto zákroku je asi 4–8 týdnů. Asi 4 - 6 týdnů se nedoporučuje sportovat, další měsíc pouze s elastickým prádlem.

Kalkulace ceny

Operace je plně hrazena ze zdravotního pojištění pouze v případě, kdy je doporučena ortopedem nebo neurologem. I tak je to nakonec vždy zdravotní pojišťovna, která rozhodne, zda operaci proplatí či nikoliv. Pokud pojišťovna oprávněnost nároku neuzná, hradí si vše klientka sama.

Celková cena zákroku, pokud není operace hrazena zdravotní pojišťovnou, je dána součtem ceny za vlastní výkon, za celkovou anestezii, za elastické prádlo a  za hospitalizaci dle její délky, viz ceník.

 

Tento operační výkon provádějí v našem sanatoriu všichni plastičtí chirurgové.

nahrávám...