menu
Logo Sanus kontaktujte nás
menu
Centra asistované reprodukce SANUS Hradec Králové SANUS Pardubice SANUS Jihlava
Plastická chirurgie Péče o zdraví - hradí pojišťovna Péče o krásu - hradí pacient
Gynekologie Prenatální diagnostika
Lékařská genetika Urologie Ortopedie RTG Rehabilitace
Ordinační doba Kariéra Restaurace Blog

Nevíte si rady? Kontaktujte nás
prostřednictvím našeho formuláře zde.

O nás

Menu

SANUS je moderní soukromé zdravotnické zařízení, jehož historie se začala psát v Hradci Králové v roce 1995. Spolu s královéhradeckým pracovištěm provozujeme pod značkou SANUS i další dvě centra asistované reprodukce v Pardubicích a v Jihlavě.     

Lékařská genetika
 • V době svého vzniku byl SANUS naprosto unikátním zařízením svého druhu v České republice – soukromá nemocnice s individualizovanou péčí v moderním prostředí s nadstandardním vybavením. 
 • Moderní prostředí, profesionalita personálu s osobním přístupem a rodinná atmosféra s charakterem sanatoria platí pro nás i v současnosti. 
 • Název SANUS vznikl jako zkratka slovního spojení SANatorium U Soutoku, protože hradecký SANUS je umístěn v malebné části Hradce Králové Labská kotlina přímo u soutoku řek Labe a Orlice. Zároveň v latině slovo „sanus“ znamená „zdravý“. 

 • Naší filozofií je spokojený pacient, který je pro nás na prvním místě. Přejeme si, abyste se u nás cítili dobře. Pozitivní reference jsou pro nás nejlepší reklamou, které si velice vážíme a je pro nás i největší odměnou. Tento přístup za téměř 30 let své existence vyprofiloval SANUS ve zdravotnické zařízení, které poskytuje zdravotní péči ve svých oborech na nejvyšší úrovni, což potvrzuje i velký zájem našich klientů léčit se právě v našich klinikách.

 • Pravidelně realizujeme investice do moderních přístrojů a vybavení. V posledních letech jsme investovali desítky milionů korun ročně, abychom nabízeli špičkovou moderní medicínu na nejvyšší úrovni. Největší investicí posledních let je v roce 2021 dokončená kompletní modernizace srdce našeho zdravotnického zařízení – operačních sálů a jednotky intenzivní péče.

 • Naši zaměstnanci jsou klíčovým prvkem ovlivňujícím kvalitu námi poskytované péče, a proto se neustále snažíme získávat kvalitní kolegy do našeho týmu a podporujeme kontinuální profesní vzdělávání našich stávajících profesionálů. Jsme stabilním a perspektivním zaměstnavatelem pro více než 250 zaměstnanců.  

 • Přestože jsme privátní zdravotnické zařízení, tak je naší prioritou dostupná medicína pro všechny naše klienty. Většina výkonů je hrazena ze zdravotního pojištění a v oblasti doplatků se snažíme o co nejnižší zátěž. Spolupracujeme až na jedinou výjimkou se všemi zdravotními pojišťovnami v ČR. 

 • Vedle interního řízení kvality se zapojujeme také do externího hodnocení kvality. Na důkaz vysoké kvality našich služeb máme certifikát kvality podle ČSN ISO 9001.

1995 Začínali jsme v roce 1995 v Hradci Králové s obory urologie, plastická chirurgie a gynekologie spolu s centrem asistované reprodukce, které v té době bylo prvním centrem reprodukční medicíny ve východních Čechách, a dokonce pátým v rámci celé ČR. 
2001 V roce 2001 jsme se rozšířili do Pardubického kraje s naším centrem asistované reprodukce SANUS Pardubice, které se stalo svébytným pracovištěm a které se těší velké oblibě našich klientů nejen z Pardubického kraje. 
2005 V roce 2005 došlo k poslednímu regionálnímu rozšíření o centrum asistované reprodukce SANUS Jihlava, které poskytuje péči v oboru reprodukční medicíny pacientům v kraji Vysočina. 
2017 V Hradci Králové jsme na konci roku 2017 zahájili provoz v novém pavilonu institutu reprodukční medicíny. Vybudovali jsme zde zákrokový sál, laboratoře, ambulance a potřebné zázemí s cílem výrazného zkvalitnění a rozšíření péče pro neplodné páry.
2018 V druhé polovině roku 2018 jsme zrekonstruovali původní prostory IVF laboratoře, kde jsme vybudovali zázemí pro naši novou odbornost Ortopedie.
2021 V roce 2021 proběhla kompletní rekonstrukce a modernizace operačních sálů na klinice v Hradci Králové.

¨
 • Specializacemi kliniky v Hradci Králové jsou asistovaná reprodukce, gynekologie, lékařská genetika, ortopedie, plastická a estetická chirurgie a urologie. Dále je zde možné využít služeb RTG pracoviště a rehabilitace.
 • Asistovanou reprodukci poskytujeme v samostatném pavilonu institutu reprodukční medicíny IRM umístěným vpravo před hlavní budovou.
 • Hlavní budova kliniky v Hradci Králové disponuje pro naše chirurgické obory 3 operačními sály a 1 zákrokovým sálem pro ambulantní výkony v lokální anestezii. Součástí operačního traktu je i moderní jednotka intenzivní péče a dospávací jednotka.
 • Kromě drobných ambulantních zákroků se zde provádí také rozsáhlé operace vyžadující i několikadenní hospitalizaci. Pacienti mohou využít pooperační péče.
 • Hospitalizovaní pacienti mohou být ubytováni v jedno až třílůžkových pokojích s nadstandardním vybavením, vlastním sociálním zařízením a TV. Všechny naše pokoje jsou klimatizované, což ocení naši pacienti zejména v horkých letních měsících.
 • Strava hospitalizovaných pacientů je zajišťována z místní restaurace, pacienti mají po celý den k dispozici servírku určenou výhradně pro jejich stravování. Moderně zařízená restaurace je určena pro pacienty, veřejnost i personál kliniky a nabízí drobné občerstvení, chlazené i teplé nápoje, ale i stálou nabídku hlavních jídel a polední menu. Více v sekci restaurace
 • Z důvodu nadstandardní péče jsou pacientům účtovány poplatky spojené s hospitalizací. Více v sekci ceník

¨
 • Centrum asistované reprodukce SANUS Pardubice je specializované pracoviště pro diagnostiku a léčbu neplodnosti. Založeno bylo v roce 2001 a plynule navázalo na zkušenosti hradeckého centra.
 • Centrum dlouhodobě dosahuje velmi dobrých výsledků v úspěšnosti léčby neplodnosti.  Důraz je kladen na lidský přístup v příjemném komornějším prostředí nacházející se v budově polikliniky VEKTOR.
 • V případě potřeby operačního zákroku či náročnějšího diagnostického vyšetření je možná přímá návaznost na chirurgické obory královéhradeckého SANUSu, a to v dojezdové vzdálenosti do 25 km.
 • Kromě asistované reprodukce nabízí SANUS Pardubice také možnost využít péče v oboru lékařská genetika.

Více v sekci Pardubice

¨
 • Centrum asistované reprodukce SANUS Jihlava je specializované pracoviště pro diagnostiku a léčbu neplodnosti. Založeno bylo v roce 2005 jako první a do současnosti jediné pracoviště reprodukční medicíny na Vysočině.
 • Centrum se nachází v objektu jihlavské nemocnice, kde je zajištěna přímá návaznost na další obory, pokud je třeba (diagnostika, operativa).
 • Pro pacienty zajišťujeme na našem pracovišti v Jihlavě konzultace lékařem genetikem.
 • Rodinná atmosféra, příjemné prostředí a zkušený personál jsou hlavní přednosti jihlavského SANUSu.

Více v sekci Jihlava

nahrávám...