menu
Logo Sanus kontaktujte nás
menu
Centra asistované reprodukce SANUS Hradec Králové SANUS Pardubice SANUS Jihlava
Plastická chirurgie Péče o zdraví - hradí pojišťovna Péče o krásu - hradí pacient
Gynekologie Prenatální diagnostika
Lékařská genetika Urologie Ortopedie RTG Rehabilitace
Ordinační doba Kariéra Restaurace Blog

Nevíte si rady? Kontaktujte nás
prostřednictvím našeho formuláře zde.

Zmenšení mužských prsů ze zdravotní indikace

Jedná se o onemocnění, kdy z různých důvodů dochází u mužů k jednostrannému nebo oboustrannému zvětšení prsních žláz. Vzniká nejčastěji u dospívajících chlapců a u starších mužů. Příčinu onemocnění většinou nenajdeme, vždy je však nutno vyšetřit, zda se nejedná o vedlejší projev jiného onemocnění. Operace je hrazena ze zdravotního pojištění pouze v případě, kdy je doporučena endokrinologem, tedy specialistou na onemocnění žláz s vnitřní sekrecí.

Indikace pro odstranění projevů gynekomastie

Mužská prsa vykazují u některých mužů neočekávané zvětšení, pak je nutno navštívit lékaře a je vhodné provést také endokrinologické a urologické vyšetření k vyloučení jiné příčiny gynekomastie. Operaci pak doporučí specialista nebo se výkon provede na přání pacienta.

Forma zákroku odstranění projevů gynekomastie

Vlastní operace se provádí zpravidla v celkové anestezii a za krátkodobé hospitalizace. Operace gynekomastie trvá cca 30–60 minut.

Způsob a průběh odstranění projevů gynekomastie

Kožní řez se obvykle vede při dolním nebo zevním okraji prsního dvorce, u větší gynekomastie je někdy nutné vést kožní řez i mimo okraj prsního dvorce. Při operaci se odstraňuje prsní žláza na postižené straně. Prsní bradavky a dvorce zůstávají. Pokud je v okolí větší množství tukové tkáně, výkon je někdy nutno doplnit liposukcí.

Pooperační průběh a doporučení

Po odstranění žlázy je obvykle nutné několikatýdenní nošení elastické kompresivní bandáže.

Forma úhrady

Operace většinou není hrazena ze zdravotního pojištění. Výkon je hrazen zdravotní pojišťovnou pouze v případě, kdy je operace doporučena endokrinologem, tedy specialistou na onemocnění žláz s vnitřní sekrecí. Cena operace na přání pacienta se skládá z vlastní ceny výkonu, ceny za anestezii (celková/místní) a ceny za případnou hospitalizaci dle její délky, viz ceník. 

Odstranění projevů gynekomastie provádějí v našem sanatoriu všichni plastičtí chirurgové.

nahrávám...