menu
naše obory
menu
Plastická chirurgie Péče o zdraví - hradí pojišťovna Péče o krásu - hradí pacient
Centrum asistované reprodukce CAR Hradec Králové CAR Pardubice CAR Jihlava
Gynekologie Centrum prenatální diagnostiky Ultrazvukové vyšetření
Genetika Urologie Anesteziologie Ortopedie Všechny obory
Ordinační doba

Nevíte si rady? Kontaktujte nás
prostřednictvím našeho formuláře zde.

Odstranění prsní žlázy - mastektomie

Operace je obvykle prováděna u žen, u kterých bylo při mammologickém vyšetření zjištěno velmi vysoké riziko vzniku karcinomu prsní žlázy.  Pokud jsou v prsní žláze nalezeny tak pokročilé změny, je velmi pravděpodobné, že se časem v prsní žláze objeví zhoubné ložisko. Zvláště pokud je současně i rodinný výskyt zhoubného onemocnění nebo genetická zátěž, je vhodné tuto operaci podstoupit. V jedné době se pak prs rekonstruuje s použitím silikonového implantátu.

Forma zákroku

Operace se provádí v celkové anestezii a vyžaduje cca 3–8 dnů hospitalizace.

Způsob a průběh operace či zákroku

Operace trvá obvykle 2–3 hodiny. Při výkonu je odstraněna vlastní prsní žláza, je však ponechána kůže prsu včetně prsního dvorce a bradavky. Objem prsní žlázy je nahrazen silikonovým implantátem. Vzniklé jizvy se nacházejí nejčastěji pouze na vlastním prsu nebo v podprsní rýze tak, aby je bylo možno skrýt ve spodním prádle či plavkách. Ne vždy to je však technicky možné.

Pooperační průběh a doporučení

Tvar a velikost prsu po operaci jsou dány tvarem a velikostí použitého implantátu. Prs je na pohmat tužší a méně pohyblivý. Pokud je operován velký nebo výrazně pokleslý prs je nutné odstranit přebývající kůži prsu a modelovat tvar prsu, což zanechá rozsáhlejší jizvy. Tímto výkonem je téměř úplně eliminováno riziko vzniku karcinomu prsu.

Stehy se po operaci odstraňují za 2 týdny.

Elastické prádlo se nosí asi 6 týdnů. Běžná fyzická aktivita je možná po 3–4 týdnech, větší zátěž či sport až po 2–3 měsících.

Forma úhrady

Operace je plně hrazena ze zdravotního pojištění. Tyto operační výkony provádějí v našem sanatoriu všichni plastičtí chirurgové.

nahrávám...