menu
Logo Sanus kontaktujte nás
menu
Centra asistované reprodukce SANUS Hradec Králové SANUS Pardubice SANUS Jihlava
Plastická chirurgie Péče o zdraví - hradí pojišťovna Péče o krásu - hradí pacient
Gynekologie Prenatální diagnostika
Lékařská genetika Urologie Ortopedie RTG Rehabilitace
Ordinační doba Kariéra Restaurace Blog

Nevíte si rady? Kontaktujte nás
prostřednictvím našeho formuláře zde.

Odstranění prsní žlázy - mastektomie

Operace je obvykle prováděna u žen, u kterých bylo při mammologickém vyšetření zjištěno velmi vysoké riziko vzniku karcinomu prsní žlázy.  Pokud jsou v prsní žláze nalezeny tak pokročilé změny, je velmi pravděpodobné, že se časem v prsní žláze objeví zhoubné ložisko. Zvláště pokud je současně i rodinný výskyt zhoubného onemocnění nebo genetická zátěž, je vhodné tuto operaci podstoupit. V jedné době se pak prs rekonstruuje s použitím silikonového implantátu.

Forma zákroku

Operace se provádí v celkové anestezii a vyžaduje cca 3–8 dnů hospitalizace.

Způsob a průběh operace či zákroku

Operace trvá obvykle 2–3 hodiny. Při výkonu je odstraněna vlastní prsní žláza, je však ponechána kůže prsu včetně prsního dvorce a bradavky. Objem prsní žlázy je nahrazen silikonovým implantátem. Vzniklé jizvy se nacházejí nejčastěji pouze na vlastním prsu nebo v podprsní rýze tak, aby je bylo možno skrýt ve spodním prádle či plavkách. Ne vždy to je však technicky možné.

Pooperační průběh a doporučení

Tvar a velikost prsu po operaci jsou dány tvarem a velikostí použitého implantátu. Prs je na pohmat tužší a méně pohyblivý. Pokud je operován velký nebo výrazně pokleslý prs je nutné odstranit přebývající kůži prsu a modelovat tvar prsu, což zanechá rozsáhlejší jizvy. Tímto výkonem je téměř úplně eliminováno riziko vzniku karcinomu prsu.

Stehy se po operaci odstraňují za 2 týdny.

Elastické prádlo se nosí asi 6 týdnů. Běžná fyzická aktivita je možná po 3–4 týdnech, větší zátěž či sport až po 2–3 měsících.

Forma úhrady

Operace je plně hrazena ze zdravotního pojištění. Tyto operační výkony provádějí v našem sanatoriu všichni plastičtí chirurgové.

nahrávám...