menu
Logo Sanus kontaktujte nás
menu
Centra asistované reprodukce SANUS Hradec Králové SANUS Pardubice SANUS Jihlava
Plastická chirurgie Péče o zdraví - hradí pojišťovna Péče o krásu - hradí pacient
Gynekologie Prenatální diagnostika
Lékařská genetika Urologie Ortopedie RTG Rehabilitace
Ordinační doba Kariéra Restaurace Blog

Nevíte si rady? Kontaktujte nás
prostřednictvím našeho formuláře zde.

Operace obličeje a krku (Face-lift)

Pro koho je zákrok face-lift vhodný

Pro klienty, u kterých došlo k ochabnutí kůže a podkožních struktur dolních dvou třetin obličeje a horní třetiny krku a vytvořily se hluboké vrásky obličeje.

Zákrok face-lift z pohledu medicíny

Principem face-liftingu je odstranění kožního nadbytku a vypnutí ochablé vrstvy mimických svalů tváře. To vše z pokud možno co nejméně nápadného řezu.

Odstraňuje se nadbytečná volná kůže obličeje, krku a zpravidla se vypínají i mimické svaly obličeje nebo krku (platysmoplastika).

Forma zákroku u face-liftu

Hospitalizace trvá většinou 2–3 dny.

Způsob a průběh operace face-lift

Operace trvá 2-3 hodiny. Provádí se v kombinaci analgosedace a místního znecitlivění. Je veden řez z vlasaté části hlavy v oblasti spánku před boltec, za ucho a zpět do vlasaté části. Z tohoto přístupu se uvolní, kůže, podkoží a struktury mimického svalstva, které se příslušně upraví a zpevní. Po této fázi operace se odstraní nadbytek kůže a rána se zašije. V případě, kdy se provádí i korekce horní části krku, může být veden ještě jeden krátký řez těsně pod bradou, z kterého se ošetří ochablé mimické svalstvo, případně se provede liposukce podbradku. Do ran jsou zaváděny jemné drény. Přikládá se sterilní krytí a elastický obvaz.

Pooperační průběh a doporučení

V pooperačním období jsou při bolesti podávána analgetika. Drény se odstraňují nejčastěji 1.-2. pooperační den. Následně se elastický obvaz vymění za speciální elastický návlek, který se nosí dva až čtyři týdny. Stehy jsou odstraňovány přibližně 10.-14. pooperační den. Po zhojení ran je třeba pečovat o jizvy, které je nutno minimálně 3 měsíce chránit před slunečním zářením (detaily proberete s Vaším lékařem). Otoky a případné krevní podlitiny se plně vstřebají během dvou až tří týdnů. Průměrná doba rekonvalescence po tomto zákroku je asi 3–4 týdny. Asi 4–6 týdnů se nedoporučuje sportovat. Po celé pooperační období je Vám k dispozici Váš ošetřující lékař a je připraven Vás tímto obdobím bezpečně provést.

Kalkulace ceny

Operace poklesu obličeje není hrazena ze zdravotního pojištění.

Celková cena zákroku je dána součtem ceny za vlastní výkon, ceny za analgosedaci a ceny za hospitalizaci dle její délky, viz ceník.

Face-lifting provádějí v našem sanatoriu všichni plastičtí chirurgové.

nahrávám...