menu
Logo Sanus kontaktujte nás
menu
Centra asistované reprodukce SANUS Hradec Králové SANUS Pardubice SANUS Jihlava
Plastická chirurgie Péče o zdraví - hradí pojišťovna Péče o krásu - hradí pacient
Gynekologie Prenatální diagnostika
Lékařská genetika Urologie Ortopedie RTG Rehabilitace
Ordinační doba Kariéra Restaurace Blog

Nevíte si rady? Kontaktujte nás
prostřednictvím našeho formuláře zde.

Operace čela a zvednutí obočí (Brow-lift)

Zákrok upravuje pokleslé obočí a vrásky čela. Vrásky na čele se odstraní uvolněním a vypnutím kůže za současného ošetření mimických svalů.

Pokles obočí je relativně častý, ale málokdy si toho na první pohled všimnete. Stárnutím se tvoří nejen vrásky čela, ale dochází k celkovému poklesu obličeje, tváří, ke zvětšování kožního nadbytku na očních víčkách i obočí, obličej, který působí zamračeně, je často vhodný pro forehead lift.

Forma zákroku

Browlift se provádí za hospitalizace. Doba hospitalizace se pohybuje kolem 2–3 dnů. Operace je prováděna v celkové anestezii. Celkem trvá operace asi 60–90 minut.

Způsob a průběh operace

Výkon se v našem zařízení provádí endoskopicky z krátkých řezů umístěných ve vlasaté části hlavy těsně za vlasovou hranicí.

Chirurgickými nástroji zavedenými těmito řezy se pod zrakovou kontrolou pomocí kamery odděluje kůže čela od čelní kosti až po oblast obočí.

V případě korekce vrásek se z těchto přístupů ošetří i mimické svaly, jejichž aktivitou jsou vrásky tvořeny. Uvolněná kůže je pak napjata a v požadované poloze fixována stehy či svorkami k páru ocelových šroubů upevněných do lebeční kosti.

Pooperační průběh a doporučení

V pooperačním období jsou při bolesti podávána analgetika. Po operaci se doporučuje poloha vleže se zvýšenou horní polovinou těla. Vhodné přikládat na čelo studené obklady. Stehy či svorky se spolu se šrouby odstraňují ambulantně do dvou týdnů po výkonu, kdy je již napjatá kůže čela dostatečně přihojena ke spodině. Omývat si vlasy je možné po dvou až třech dnech. Pooperačně vzniklé otoky a krevní výrony ve většině případů ustupují do dvou týdnů. Po zhojení ran je třeba pečovat o jizvy, které je nutno minimálně 3 měsíce chránit před slunečním zářením (detaily proberete s Vaším lékařem). Průměrná doba rekonvalescence po tomto zákroku je asi 3 týdny. S posunem obočí vzhůru dochází i k mírnému posunu vlasové hranice vzad.

Kalkulace ceny

Operace čela a obočí není hrazena ze zdravotního pojištění. Celková cena zákroku je dána součtem ceny za vlastní výkon, ceny za celkovou anestezii a ceny za hospitalizaci dle její délky, viz ceník. Tyto operační výkony provádějí v našem sanatoriu všichni plastičtí chirurgové.

nahrávám...