menu
Logo Sanus kontaktujte nás
menu
Centra asistované reprodukce SANUS Hradec Králové SANUS Pardubice SANUS Jihlava
Plastická chirurgie Péče o zdraví - hradí pojišťovna Péče o krásu - hradí pacient
Gynekologie Prenatální diagnostika
Lékařská genetika Urologie Ortopedie RTG Rehabilitace
Ordinační doba Kariéra Restaurace Blog

Nevíte si rady? Kontaktujte nás
prostřednictvím našeho formuláře zde.

Plastika břicha

Následkem váhových výkyvů, s přibývajícím věkem a u žen po proběhlých těhotenstvích může dojít k tomu, že kůže a podkoží břišní stěny je v nadbytku a dochází k většímu či menšímu převisu. Břicho po porodu si někdy vyžádá tento zákrok. Tento zákrok je vhodný pro každého, u koho se vytvořila převislá kůže na břiše. Je-li nadbytek podkoží spojen s nadbytkem kůže, tak už není možné vzhled břicha upravovat například liposukcí, ale je nutno tento nadbytek rovnou chirurgicky odstranit.

Zákrok z pohledu medicíny

Nevýhodou tohoto typu operace jsou jizvy vzniklé v podbřišku a kolem pupku, ale odměnou je výrazná estetická změna. Při operaci je odstraněna nadbytečná kůže a podkoží „převislého břicha“. Při tomto výkonu je možné provést i úpravu rozestupu přímých břišních svalů, který se často vyskytuje.

Forma zákroku:

Výkon je prováděn pouze za hospitalizace.

Doba hospitalizace se pohybuje kolem 3–4 dnů.

Způsob a průběh operace

Abdominoplastika je prováděna v celkové anestezii. Celkem trvá operace asi 1–2 hodiny. Řez se vede vodorovně v oblasti horní linie pubického ochlupení a poté další okolo pupku (i jiné řezy jsou možné). Následně se odděluje vrstva kůže a podkoží od vlastní břišní stěny až po dolní okraj žeber, přičemž pupek zůstává spojen s břišní stěnou. V případě rozestupu přímých svalů břišních se jejich sešitím ve střední čáře obnovuje pevnost břišní stěny a zároveň se tímto zákrokem i mírně zúží pas. Poté se uvolněná kůže s podkožím stáhne dolů a odstraní se její přebytek. Prořízne se nový otvor pro pupek, kudy se pupek provlékne, a všechny rány se zašijí.

Výsledné jizvy jsou pak situovány kolem pupku a obloukovitě v podbřišku (tzv. bikinový řez).

Pooperační průběh a doporučení

V pooperačním období jsou při bolesti podávána analgetika. Drény, pokud jsou použity, se odstraňují nejčastěji 1.-2. pooperační den. Od prvních pooperačních dnů začíná pacient oblékat elastické prádlo, které snižuje tvorbu krevních podlitin a hromadění tekutiny v podkoží a má zásadní vliv na celkový výsledek operace. Stehy se odstraňují 10.-14. pooperační den. Elastické prádlo je nutné nosit celkově minimálně 6–8 týdnů. Po zhojení ran je třeba pečovat o jizvy, které je nutno minimálně 3 měsíce chránit před slunečním zářením (detaily proberete s Vaším lékařem). Průměrná doba rekonvalescence se pohybuje řádově v týdnech. Asi 1 měsíc po operaci se nedoporučuje sportovat. U operací, kde bylo provedeno i sblížení břišních svalů, je sportování třeba vyloučit i o něco déle.

Kalkulace ceny

Operace není hrazena ze zdravotního pojištění.

Celková cena zákroku je dána součtem ceny za vlastní výkon, ceny za elastické prádlo, ceny za celkovou anestezii a ceny za hospitalizaci dle její délky.

Tento operační výkon provádějí v našem sanatoriu všichni plastičtí chirurgové.

nahrávám...