menu
Logo Sanus kontaktujte nás
menu
Centra asistované reprodukce SANUS Hradec Králové SANUS Pardubice SANUS Jihlava
Plastická chirurgie Péče o zdraví - hradí pojišťovna Péče o krásu - hradí pacient
Gynekologie Prenatální diagnostika
Lékařská genetika Urologie Ortopedie RTG Rehabilitace
Ordinační doba Kariéra Restaurace Blog

Nevíte si rady? Kontaktujte nás
prostřednictvím našeho formuláře zde.

Liposukce

Liposukce je vhodná pro ty, kteří vnímají, že tvar jejich těla deformují nevzhledné tukové polštáře.

V žádném případě se však nejedná o metodu vedoucí k výrazné redukci váhy a odstranění obezity. Jedná se o odsátí nadbytečné vrstvy podkožního tuku, který je v převážné většině případů lokalizován do míst určených geneticky a hormonálně. Nejčastěji se upravují zevní a vnitřní plochy stehen a kolen, podbradek, boky a břicho, méně často jsou tyto výkony prováděny na lýtkách, pažích a v oblasti kotníků. Uspokojivý výsledek liposukce závisí mimo jiné na vlastnostech kůže nad odsávanou oblastí, které jsou velmi individuální. Nutná je dostatečná elasticita kůže, aby nedocházelo ke vzniku nevzhledného kožního nadbytku.

Forma zákroku

Rozsáhlejší výkony se provádí v celkové anestezii a za krátkodobé hospitalizace.

Menší výkony je možno provést i v místním umrtvení a ambulantně.

K liposukci používáme přístroj body-jet: https://www.sanus.cz/liposukce-bodyjet/

Způsob a průběh operace

Nejprve injekčně napustíme požadované oblasti roztokem omezujícím krvácení. Drobnými řezy v přirozených záhybech kůže zavedeme dlouhé kanyly s průměrem od 2 mm do 5 mm do podkoží a odsáváme tuk. Při jednom zákroku výjimečně překračujeme objem odsávané tkáně cca 3 000 ml. Po operaci ihned navlékneme elastické prádlo.

Pooperační průběh a doporučení

Po operaci je nutné nosit speciální elastické prádlo, které má zásadní vliv na celkový výsledek operace. Stehy jsou odstraňovány přibližně 10.-14. pooperační den. Elastické prádlo je nutné nosit minimálně 4–8 týdnů. Po dobu několika týdnů je vhodné omezit fyzickou námahu. Po zhojení ran je třeba pečovat o jizvy, které je nutno minimálně 3 měsíce chránit před slunečním zářením. Průměrná doba rekonvalescence po tomto zákroku je asi 2–3 týdny.

Kalkulace ceny

Operace není hrazena ze zdravotního pojištění.

Celková cena zákroku je dána součtem ceny za vlastní výkon, ceny za celkovou/místní anestezii, ceny za elastické prádlo a ceny za hospitalizaci dle její délky.

Tento operační výkon provádějí v našem sanatoriu všichni plastičtí chirurgové.

nahrávám...