menu
Logo Sanus kontaktujte nás
menu
Centra asistované reprodukce SANUS Hradec Králové SANUS Pardubice SANUS Jihlava
Plastická chirurgie Péče o zdraví - hradí pojišťovna Péče o krásu - hradí pacient
Gynekologie Prenatální diagnostika
Lékařská genetika Urologie Ortopedie RTG Rehabilitace
Ordinační doba Kariéra Restaurace Blog

Nevíte si rady? Kontaktujte nás
prostřednictvím našeho formuláře zde.

Odstranění nezhoubných kožních útvarů

Na kůži se může vyskytovat celá řada různě vypadajících kožních ložisek, která však nehrozí zvratem ve zhoubný nádor. Jsou to většinou prosté plošné nebo vystupující pihy, růžové nárůstky (fibromy), virové bradavice a jiné. Jedná-li se o kožní nádory, melanom, mateřské znaménko, pigmentový névus, je vhodné rozhodnout o způsobu odstranění.

Indikace operace

Kožní ložiska je možno různým způsobem odstranit. Záleží na vzhledu, velikosti a typu ložiska. Je možno provést excochleaci (seškrábnutí), nebo excizi (vyříznutí). O nejvhodnějším způsobu odstranění je nutno se domluvit s lékařem.

Forma zákroku a jeho formy

Výkon se provádí většinou ambulantně a v místním umrtvení, výjimečně při velkých ložiscích v celkové anestezii a za krátkodobé hospitalizace.

Způsob a průběh operace

Většinou zákrok probíhá v místním umrtvení, výjimečně v celkové anestezii při velkém ložisku. Pokud je ložisko vyříznuto, tak se rána sešívá několika stehy, v ostatních případech se ranka kryje obvazem a ponechává ke spontánnímu hojení.

Pooperační průběh a doporučení

Převazy po operaci jsou nutné dle zvážení lékaře, stehy se odstraňují za 7–14 dnů. Spontánní hojení trvá několik dnů až týdnů.

Forma úhrady

Operace je plně hrazena ze zdravotního pojištění, pokud je doporučena kožním lékařem. Pokud je výkon proveden na přání klienta, tak výkon hradí v plné výši klient. Viz ceník.

Tyto operační výkony provádějí v našem sanatoriu všichni plastičtí chirurgové.

nahrávám...