menu
naše obory
menu
Plastická chirurgie Péče o zdraví - hradí pojišťovna Péče o krásu - hradí pacient
Centrum asistované reprodukce CAR Hradec Králové CAR Pardubice CAR Jihlava
Gynekologie Centrum prenatální diagnostiky Ultrazvukové vyšetření
Genetika Urologie Anesteziologie Ortopedie Všechny obory
Ordinační doba

Nevíte si rady? Kontaktujte nás
prostřednictvím našeho formuláře zde.

Operace tříselné kýly – klasická nebo laparoskopická

Tříselná kýla je onemocnění břišní stěny, při kterém dochází k prostupu části obsahu dutiny břišní, nejčastěji střevních kliček, skrze zeslabené místo břišní stěny v tříselné oblasti do podkoží. Kýla je tvořena kýlním vakem tvořeným pobřišnicí a kýlním obsahem (nejčastěji kličky střevní).

Indikace operace

Léčba se provádí chirurgicky. Rizikem ponechání kýly bez operace je její pravděpodobné další zvětšování, ale hlavně může dojít k uskřinutí kýly, což je akutní a život ohrožující, stav.

Forma zákroku

Operace je prováděna za hospitalizace, která trvá cca 2–4 dny. Vlastní výkon je prováděn v celkové anestezii.

Způsob a průběh operace

Laparoskopická operace k uzavření tříselné kýly má minimální řezy za použití kamery a speciálních nástrojů. Nejdříve se speciální jehlou naplní dutina břišní plynem (oxidem uhličitým) a pak pomocí několika krátkých řezů v břišní stěně se zavedou tzv. trokary (většinou kovová nebo plastová trubička se zpětným ventilem, který zamezuje úniku plynu z nafouknutého břicha). Těmi se poté zavádí tubus s optikou, přenášející obraz na monitor a další speciální laparoskopické nástroje. Počet velikost a rozmístění těchto trokarů je dáno rozsahem operačního výkonu. Po odklopení pobřišnice v místě defektu břišní stěny se pod ni vloží speciální syntetická síťka, která se připevní několika kovovými svorkami a mechanicky tak do budoucna brání vzniku kýly.

Pooperační průběh a doporučení

Výhodou laparoskopické metody, je že pacient může už za několik týdnů po operaci břicho plně zatěžovat. Tato operace má také velmi malé riziko vzniku recidivy kýly. Doba rekonvalescence je v průměru 3 týdny.

Způsob úhrady

Operace je plně hrazena ze zdravotního pojištění.

Tyto operační výkony provádějí v našem sanatoriu jen někteří plastičtí chirurgové, bližší informace Vám poskytne ambulance plastické chirurgie v našem sanatoriu.

nahrávám...