menu
Logo Sanus kontaktujte nás
menu
Centra asistované reprodukce SANUS Hradec Králové SANUS Pardubice SANUS Jihlava
Plastická chirurgie Péče o zdraví - hradí pojišťovna Péče o krásu - hradí pacient
Gynekologie Prenatální diagnostika
Lékařská genetika Urologie Ortopedie RTG Rehabilitace
Ordinační doba Kariéra Restaurace Blog

Nevíte si rady? Kontaktujte nás
prostřednictvím našeho formuláře zde.

Operace tříselné kýly – klasická nebo laparoskopická

Tříselná kýla je onemocnění břišní stěny, při kterém dochází k prostupu části obsahu dutiny břišní, nejčastěji střevních kliček, skrze zeslabené místo břišní stěny v tříselné oblasti do podkoží. Kýla je tvořena kýlním vakem tvořeným pobřišnicí a kýlním obsahem (nejčastěji kličky střevní).

Indikace operace

Léčba se provádí chirurgicky. Rizikem ponechání kýly bez operace je její pravděpodobné další zvětšování, ale hlavně může dojít k uskřinutí kýly, což je akutní a život ohrožující, stav.

Forma zákroku

Operace je prováděna za hospitalizace, která trvá cca 2–4 dny. Vlastní výkon je prováděn v celkové anestezii.

Způsob a průběh operace

Laparoskopická operace k uzavření tříselné kýly má minimální řezy za použití kamery a speciálních nástrojů. Nejdříve se speciální jehlou naplní dutina břišní plynem (oxidem uhličitým) a pak pomocí několika krátkých řezů v břišní stěně se zavedou tzv. trokary (většinou kovová nebo plastová trubička se zpětným ventilem, který zamezuje úniku plynu z nafouknutého břicha). Těmi se poté zavádí tubus s optikou, přenášející obraz na monitor a další speciální laparoskopické nástroje. Počet velikost a rozmístění těchto trokarů je dáno rozsahem operačního výkonu. Po odklopení pobřišnice v místě defektu břišní stěny se pod ni vloží speciální syntetická síťka, která se připevní několika kovovými svorkami a mechanicky tak do budoucna brání vzniku kýly.

Pooperační průběh a doporučení

Výhodou laparoskopické metody, je že pacient může už za několik týdnů po operaci břicho plně zatěžovat. Tato operace má také velmi malé riziko vzniku recidivy kýly. Doba rekonvalescence je v průměru 3 týdny.

Způsob úhrady

Operace je plně hrazena ze zdravotního pojištění.

Tyto operační výkony provádějí v našem sanatoriu jen někteří plastičtí chirurgové, bližší informace Vám poskytne ambulance plastické chirurgie v našem sanatoriu.

nahrávám...