menu
Logo Sanus kontaktujte nás
menu
Centra asistované reprodukce SANUS Hradec Králové SANUS Pardubice SANUS Jihlava
Plastická chirurgie Péče o zdraví - hradí pojišťovna Péče o krásu - hradí pacient
Gynekologie Prenatální diagnostika
Lékařská genetika Urologie Ortopedie RTG Rehabilitace
Ordinační doba Kariéra Restaurace Blog

Nevíte si rady? Kontaktujte nás
prostřednictvím našeho formuláře zde.

Operace břišní kýly

Břišní kýla je onemocnění, při kterém se skrze zeslabené místo břišní stěny protlačuje kýlní vak, tvořený nitrobřišními strukturami, nejčastěji střevní kličkou nebo nitrobřišním tukem. Podle místa výskytu rozlišujeme pak kýlu tříselnou, stehenní, pupeční, ventrální, v jizvě po předchozí operaci nebo tzv. diastázu (rozestup) přímých břišních svalů. Kýla často způsobuje obtíže – bolesti při zátěži, poruchu činnosti střev, vyklenutí kýlního vaku. Operace uzavírá toto defektní místo ve stěně břišní.

Indikace operace

Téměř každá břišní kýla je indikována k operaci. Výjimkou je pupeční kýla u malých dětí (ta se může někdy spontánně uzavřít sama), drobná pupeční kýla u dospělých (pokud se nezvětšuje a nepůsobí obtíže) a naopak velká břišní kýla u velmi starých nebo vážně nemocných lidí (riziko operace může být příliš velké).

Forma zákroku

Operace se provádí v celkové anestezii a vyžaduje několik dnů až týden hospitalizace.

Způsob a průběh operace

Při vlastní operaci se obnaží kýlní vak až ke krčku kýly a kýlní brance. Vak kýly se odstraní, obsah kýly se vrátí zpět do dutiny břišní a kýlní branka se v několika vrstvách sešije. Při operaci je někdy nutné použít syntetický materiál (síťku), aby bylo uzavření defektu v břišní stěně dostatečně pevné.

Pooperační průběh a doporučení

Po operaci počítejte s mírnou až střední bolestí. Stehy se odstraňují za 2 týdny po operaci a doba pracovní neschopnosti je 4–10 týdnů dle rozsahu zákroku. Je nutné fyzické šetření obvykle po dobu tří měsíců.

Způsob úhrady

Operace je plně hrazena ze zdravotního pojištění.

Tyto operační výkony provádějí v našem sanatoriu všichni plastičtí chirurgové.

nahrávám...