menu
Logo Sanus kontaktujte nás
menu
Centra asistované reprodukce SANUS Hradec Králové SANUS Pardubice SANUS Jihlava
Plastická chirurgie Péče o zdraví - hradí pojišťovna Péče o krásu - hradí pacient
Gynekologie Prenatální diagnostika
Lékařská genetika Urologie Ortopedie RTG Rehabilitace
Ordinační doba Kariéra Restaurace Blog

Nevíte si rady? Kontaktujte nás
prostřednictvím našeho formuláře zde.

Zmenšení mužských prsů - gynekomastie

Jedná se o onemocnění, kdy z různých důvodů dochází u mužů k jednostrannému nebo oboustrannému zvětšení prsních žláz. Vzniká nejčastěji u dospívajících chlapců a u starších mužů. Příčinu onemocnění většinou nenajdeme, vždy je však nutno vyšetřit, zda se nejedná o vedlejší projev jiného onemocnění.

Indikace pro odstranění projevů gynekomastie

Mužská prsa vykazují u některých mužů neočekávané zvětšení, pak je nutno navštívit lékaře a je vhodné provést také endokrinologické a urologické vyšetření k vyloučení jiné příčiny gynekomastie. Operaci pak doporučí specialista nebo se výkon provede na přání pacienta.

Forma zákroku odstranění projevů gynekomastie

Vlastní operace se provádí zpravidla v celkové anestezii a za krátkodobé hospitalizace. Operace gynekomastie trvá cca 30–60 minut.

Způsob a průběh odstranění projevů gynekomastie

Kožní řez se obvykle vede při dolním nebo zevním okraji prsního dvorce, u větší gynekomastie je někdy nutné vést kožní řez i mimo okraj prsního dvorce. Při operaci se odstraňuje prsní žláza na postižené straně. Prsní bradavky a dvorce zůstávají. Pokud je v okolí větší množství tukové tkáně, výkon je někdy nutno doplnit liposukcí.

Pooperační průběh a doporučení

Po odstranění žlázy je obvykle nutné několikatýdenní nošení elastické kompresivní bandáže.

Forma úhrady

Operace většinou není hrazena ze zdravotního pojištění. Výkon je hrazen zdravotní pojišťovnou pouze v případě, kdy je operace doporučena endokrinologem, tedy specialistou na onemocnění žláz s vnitřní sekrecí. Cena operace na přání pacienta se skládá z vlastní ceny výkonu, ceny za anestezii (celková/místní) a ceny za případnou hospitalizaci dle její délky, viz ceník. 

Odstranění projevů gynekomastie provádějí v našem sanatoriu všichni plastičtí chirurgové.

nahrávám...