menu
naše obory
menu
Plastická chirurgie Péče o zdraví - hradí pojišťovna Péče o krásu - hradí pacient
Centrum asistované reprodukce CAR Hradec Králové CAR Pardubice CAR Jihlava
Gynekologie Centrum prenatální diagnostiky Ultrazvukové vyšetření
Genetika Urologie Anesteziologie Ortopedie Všechny obory
Ordinační doba

Nevíte si rady? Kontaktujte nás
prostřednictvím našeho formuláře zde.

Centrum vybraných
chirurgických zákroků
Hlavní informace

Screening vrozených vad v těhotenství

Screening je jednoduché a dostupné vyšetření, které v určité skupině zdravých lidí zjišťuje možnost (riziko) choroby ještě před výskytem příznaků.
Screening vrozených vad v těhotenství (Prenatální screening) je zaměřen na zjištění rizika závažných vad plodu, které většinou vznikají náhodně jako “genetická nehoda” při početí nebo v prvních týdnech těhotenství. Na základě výsledků vědeckých studií a našich dlouholetých zkušeností doporučujeme.

Sekvenční prenatální screeningový test:
Protokol sekvenčního screeningu Downova syndromu a dalších vad v pěti krocích:

  1. Při první návštěvě prenatální poradny je matka informována o možnosti screeningu vrozených vad. Ultrazvukem je zjištěna délka těhotenství. Matky nad 35 let v termínu porodu jsou doporučeny ke genetické konzultaci.
  2. V 10. týdnu je odebrána krev matky k vyšetření hodnot těhotenského plasmatického proteinu A (PAPP-A) a volné beta podjednotky choriového gonadotropinu (FB-hCG).
  3. Ve 12. týdnu je ultrazvukem změřeno šíjové projasnění (nuchální translucence — NT) a zjištěna přítomnost nosní kosti (NB) plodu. V případě potřeby jsou vyšetřeny další ultrazvukové znaky plodu (například průtoky v cévách matky a plodu).
nahrávám...