Novinky

Olfincar Hradecký půlmaraton

Naši zaměstnanci reprezentovali SANUS v závodu v běhu.

V neděli 8. října se v centru města Hradce Králové konala největší sportovní událost východních Čech, co se do počtu účastníků týče - OLFINCAR půlmaraton a ČSOB maraton. Naši zaměstnanci si půlmaratonskou vzdálenost 21,097 km rozdělili rovným dílem při závodu čtyřčlenných štafet a závodu dvojic.Ve stylových tričkách naši kliniku v letošním roce statečně reprezentovali: Dopitová D., Pilná V., Dusová L,  Mráz Z., (štafeta 4x 5,25 km, 31. místo); Ježková R. a Fialová P. (štafeta 2x 10, 5 km, 50.místo).

K dosaženým výkonům gratulujeme! Celkové výsledky k nalezení zde.

SANUS zapojen do projektu ePACS

Jsme součástí projektu, který slouží k bezpečné a důvěryhodné komunikaci mezi zdravotnickými zařízeními.

Již 332 zdravotnických zařízení v rámci celé ČR je zapojeno do unikátního projektu ePACS, který umožňuje okamžitě konzultovat diagnózu s jiným specializovaným pracovištěm. Pacientova obrazová dokumentace je mezi pracovišti předávána elektronickou formou, což představuje nový standard kvality péče o pacienta. Díky projektu si zdravotnická zařízení našla efektivní cestu, jak komunikovat a zkvalitnit tak služby. Naše Sanatorium je součástí ePACS od letošního roku 2017.

Více informací zde.

 

 

 

Články našich lékařů v Hradeckém deníku

,,Ptáme se lékařů Sanatoria Sanus" - tak je nazvána série článků, které pravidelně vychází v pátečním vydání Hradeckého deníku.

Novinové články, které vychází každý lichý týden, jsou určeny pro širokou veřejnost a naši lékaři se v nich vyjadřují k aktuálním otázkám svého oboru. Čtenáři již měli možnost dočíst se například o léčbě inkontinence moči, modelaci těla liposukcí, vazektomii, onemocnění a prevenci rakoviny děložního čípku či léčbě rakoviny prsu. 

Další článek pátečního Hradeckého deníku vychází 29. září a primář ARO, MUDr. David Cichý v něm přiblíží monitorování anestezie.