cs fr

Centrum asistované reprodukce Jihlava

MUDr. Michal Škurla

vedoucí lékař

Vážení klienti,
v našem centru asistované reprodukce se již 10 let věnujeme pacientům s diagnózou neplodnosti. Základem pro nadprůměrně úspěšné výsledky je osobní přístup, detailní rozbor každého případu a využití všech nejmodernějších metod, které věda v této oblasti přináší. Můžete navštívit naše centrum a v rámci nezávazného pohovoru se dozvíte všechny potřebné informace týkající se naší péče při řešení Vašeho problému.

 

Novinky

Preimplantační genetický skríning (PGS)

Preimplementační genetický skríning (PGS) v kombinaci se sledováním dynamiky vývoje embryí se stává stále častějším standardem v reakci na zvyšující se věk neplodných párů

V současné době se asistovaná reprodukce potýká s trvalým nárůstem věku párů, které zatouží po prvním potomkovi. Tato skutečnost se podstatně odráží v kvalitě genetického základu embrya a prognóza úspěchu IVF je obvykle nižší než je tomu u párů s dobrou prognózou.

Takovým párům a obecně párům, kterým se opakovaně nedaří otěhotnět, opakovaně potrácejí, jsou nositeli chromosomálních abnormit, mají těžké poškození spermiogramu partnera a mnoho dalších indikací, je k dispozici tzv. Preimplantační genetický skrínig (PGS). U Embrya takového páru je v takovém případě vyšetřen počet a struktura všech chromosomů a přenášeno je pouze embryo se správnou genetickou výbavou. Takový přístup pomáhá těmto párům dosáhnout stejně dobrých výsledků jako u párů s dobrou prognózou.

CAR Sanus Jihlava vám nabízí tyto nejmodernější postupy. Ve výše popsaných případech je PGS hrazen ze zdravotního pojištění.

 

Embryogen® a Blastgen®: nová generace kultivačnich médií

Složení médií Embryogen® a Blastgen® co nejvíce napodobuje prostředí v ženském reprodukčním traktu v okamžiku koncepce. Obsahují přírodní růstové faktory (cytokiny). Významně se podílí na imunitní odpovědi organismu a jsou během těhotenství matky důležité pro správnou komunikaci mezi embryem a dělohou. Nízká hladina cytokinů pak může vést až k vypuzení embrya.

Cytokiny mají prokazatelně pozitivní vliv na skupinu pacientek trpících na samovolný potrat. Účinky byly ověřeny na více než 1300 pacientkách ve 14 IVF klinikách. Tato média jsou doporučována párům s opakovanými potraty, selháním implantace a s nejasnou příčinou neplodnosti.