menu
naše obory
menu
Centrum asistované reprodukce CAR Hradec Králové CAR Pardubice CAR Jihlava
Plastická chirurgie Péče o zdraví - hradí pojišťovna Péče o krásu - hradí pacient
Gynekologie Centrum prenatální diagnostiky Ultrazvukové vyšetření
Genetika Urologie Ortopedie Anesteziologie
Ordinační doba

Nevíte si rady? Kontaktujte nás
prostřednictvím našeho formuláře zde.

Centrum vybraných
chirurgických zákroků
Hlavní informace

Integrovaný test

Výstup prvotrimestrálního screeningu není v některých případech dostatečně vypovídající pro nekvalitní ultrazvukové zobrazení plodu (obezita těhotné, nepříznivá poloha embrya vůči ultrazvukové sondě, jizvy na děloze po císařských řezech). V těchto případech je výhodné doplnit prvotrimestrální screening (kombinovaný test) vyšetřením hladin alfafetoproteinu (AFP), Estriolu (E3), total hCG v 16. týdnu gravidity (původně triple test). Výpočet je proveden programem ALPHA a v případě vysokého rizika m. Down (více než 1:300) je indikována amniocenthesa - odběr vzorku plodové vody k vyšetření (kultivaci) amniocytů. Navíc změněná hladina alfafetoproteinu může ukázat na roštěpovou vadu neurální trubice. Integrovaný test (kombinovaný test + triple test)  zachytí 90 % postižených plodů
 
Neinvazivní prenatální screening  (NIPS – dříve neinvazivní prenatální test NIPT) nebuněčné fetální DNA z mateřské krve (Harmony, MaterniT21).
 
Tato nová, vysoce přesná screeningová metoda záchytu aneuploidií je schopna zachytit 99 % plodů s Downovým syndromem. Dále je tento test schopen zachytit další aneuploidie jako Edwardsův a Pataův syndrom, aneuploidie pohlavních chromosomů a určí i pohlaví plodu. Je možno jej provádět již od 10. týdne gravidity. Tento test je neinvazivní a nepředstavuje pro plod žádné riziko. Výsledek vyšetření je laboratoří dodán obvykle do týdne po odběru krve.

nahrávám...